بک لینک چیست و میزان تاثیر آن در سئو؟

بک لینک ها جمع لینک هایی هستند که از سایت های دیگر به یک سایت داده شده اند. بک لینک ها بیشترین تاثیر را روی سئو سایت دارند. تعداد ، تنوع و کیفیت از مهمترین مواردی هستند که می توانند تاثیر مثبت یا منفی لینک ها را تعیین کنند. توجه داشته باشید که هر لینکی برای سایت مفید نیست! و تنها لینک هایی مفید هستند که بر اساس یکسری چهارچوب مشخص ایجاد شده باشند.

بک لینک

خرید بک لینک

خرید بک لینک یکی از مواردی است که گوگل به صراحت در مورد آنها هشدار داده است. گوگل با سایت هایی که اقدام به خرید بک لینک پولی با حالت Site-Wide می کنند به شدت برخورد می کند. لینک های سایت واید ( site-wide ) لینک هایی هستند که در تمام صفحات سایت لینک دهنده یا اکثر صفحات تکرار شده باشند. چنین لینک هایی حتی از سایت های بسیار قوی هم می تواند آسیب زننده باشد. گوگل ابزار Disavow Links را به منظور معرفی لینک های بی کیفیت ، اسپم و پولی برای مدیران سایت ها فراهم کرده است.

لینک بخریم یا نه؟ مساله این است

در پاسخ به این سوال که آیا لینک بخریم یا نه؟ فقط برای لینک هایی هزینه کنید که در ارتباط موضوعی با سایت شما بوده و بصورت رپورتاژ هستند. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی برای لینک های سایت واید هزینه نکنید.

تاثیر بک لینک در سئو سایت

بخش عظیمی از اعتبار هر سایت از دید گوگل به بک لینک های آن وابسته است. همچنین لینک ها تاثیر بسیار زیادی در تعیین رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجوی گوگل دارند. توجه به این نکته بسیار مهم است که هر لینکی موجب بهبود رتبه سایت در گوگل نمیشود! توجه به تنوع ، ارتباط موضوعی ، چگالی ، روند و ده ها مورد دیگر در لینک بیلدینگ اهمیت دارد. توصیه می شود اگر قصد دارید خودتان بصورت عملی وارد لینک سازی شوید پژوهش های متعددی قبل از اینکار انجام دهید.

بک لینک قوی و دائمی

داشتن بک لینک قوی برای هر سایتی مخصوصا سایت هایی که قصد دارند در کلمات کلیدی رقابتی بالا باشند اجتناب ناپذیر است. اما توجه داشته باشید که کار به این سادگی نیست. ممکن است رقبای شما لینک های سایت تان را توسط ابزارهای Link Tracking ردیابی کرده و مانند لینک تان را ایجاد کرده باشند.

انکر تکست چیست؟

انکر تکست ( Anchor text ) به معنی کلمه یا عبارتی است که به آدرس خاصی لینک شده باشد. انکر به معنی لنگر و تکست به معنی متن است. انکرتکست ها نقش ویژه ای در هدایت و ساماندهی سایت ها در وب دارند. در واقع گسترش وب تا حد قابل توجهی به انکرتکست ها وابسته است. چون موثرترین ابزار ارتباطی بین سایت هاست. انکر تکست ها بصورت فالو و نوفالو به خزنده های گوگل معرفی می شوند. لینک های نوفالو به ظاهر توسط خزنده ها پیگیری نمی شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست