تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

یکی از سوالات متدوال کاربران تفاوت برگه و نوشته در وردپرس و همچنین تاثیر استفاده هر یک از آنها در سئو است. برای پاسخ به این سوال تصمیم بر آن گرفتیم تا تفاوت نوشته و برگه را بصورت کامل در این مطلب تشریح کنیم. توجه داشته باشید کارایی و ساختار دو عامل برگه و نوشته در وردپرس با قالب سایت در ارتباط کاملا مستقیم قرار دارد.

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

از دید سئو و بهینه سازی، برگه و نوشته تفاوت آنچنانی با هم ندارند اما از دید فنی و ساختار سایت، برگه و نوشته تفاوتهای بسیاری با هم دارند. برای بیان تفاوت این دو می توان به این نکته اشاره کرد که معمولا از برگه ها برای ایجاد صفحات ایستا مانند صفحه اصلی، تماس با ما ، قوانین استفاده ، سوالات متداول ، حریم خصوصی و موارد مشابه استفاده می شود. اما از نوشته ها برای صفحات پویا مانند مقالات ، بلاگ و امثال آنها استفاده می شود.

برگه در وردپرس

ایجاد برگه در وردپرس از طریق منوی اصلی » برگه ها » افزودن برگه انجام می شود. از برگه می توان برای سفارشی سازی صفحه اصلی سایت بهره برد. همچنین برگه ها در وردپرس قابلیت دسته بندی شدن نداشته و از خاصیت سلسله مراتبی بهره می برند. به این معنی که برگه ای می تواند تابع یا وابسته برگه دیگر باشد و بالعکس. همچنین با در نظر گرفتن خاصیت وابسته آدرس صفحات نیز حالت وابسته به خود می گیرند. برای مثال اگر برگه ای به نام page با آدرس yoursite.com/page وجود داشته باشد یک برگه دیگر به نام test به عنوان وابسته معرفی شود. آدرس بصورت yoursite.com/page/test خواهد بود که با حذف تابع از آدرس به برگه مادر خواهیم رسید.

نوشته در وردپرس

ایجاد نوشته در وردپرس از طریق منوی اصلی » نوشته ها » افزودن نوشته انجام می شود. از نوشته ها بیشتر برای تولید محتوا و صفحات پویا استفاده می شود. نوشته ها دارای خاصیت معرفی به دسته را دارند. همچنین امکان امکان اضافه و معرفی کردن برچسب به نوشته نیز وجود دارد. آدرس نوشته ها به تنظیمات پیوندهای یکتا مربوط می شود.

مقایسه اجمالی برگه ها و نوشته ها در وردپرس

  • برگه ها در Schema Markup بصورت Web Page تعریف می شوند و نوشته ها بصورت Article
  • در برخی قالب ها، امکان فعال کردن کامنت ها برای برگه وجود ندارد.
  • نوشته ها به دلیل برخورداری از دسته ها و برچسب ها بیشتر برای مطالب طبقه بندی شده مناسب هستند.
  • برگه به دلیل برخورداری از قابلیت سلسله مراتبی برای صفحات اصلی سایت، لندینگ ها، سرویس ها و خدمات مناسب هستند.
  • معمولا ساختار صفحات نوشته ها قابلیت شخصی سازی شدن را ندارند اما برگه ها این امکان را دارند.
  • اطلاعاتی نظیر تاریخ انتشار، نویسنده، دسته و برچسب در نوشته ها وجود دارد اما در برگه ها خیر.
  • نوشته قابلیت نمایش در RSS را دارند اما برای برگه ها چنین امکانی وجود ندارد.

پیشنهاد می کنیم آموزش های زیر را نیز مطالعه نمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست